Podsumowanie miesiąca – Maj 2017


Nie mieliśmy wiele czasu na dodawanie artykułów w ciągu miesiąca, więc postanowiliśmy zrobić krótkie podsumowanie w jednym wpisie 🙂
W Maju wyjeżdżaliśmy ok. 16 razy do różnego rodzaju interwencji, w większości były to pożary.

Zalewana Szkoła Podstawowa w Chotomowie

3 razy w ciągu 3 pierwszych dni miesiąca podejmowaliśmy interwencję dotyczącą przepompowania wody zalewającej wejście do Szkoły Podstawowej w Chotomowie, sytuacja jaką zastawaliśmy to zalany chodnik doprowadzający do drzwi frontowych, parking rowerowy czy skrzynki elektryczne na zewnątrz budynku. Nasze działania polegały na przepompowaniu wody na znajdujące się nieopodal nieużytki.

Pożary nieużytków w Gminie Jabłonna

Kilkukrotnie dysponowani byliśmy do pożarów łąk i traw na terenie Bożej Woli czy Skierd, spaleniu ulegały tereny na powierzchni aż do 3000 m2 nieużytków, w działaniach brało udział do 4 zastępów w jednym czasie.

Niewielkie pożary lasów

Nie obeszło się bez podejmowania działań gaśniczych w Lasach Chotomowskich, na szczęście pożary występowały na małej powierzchni, od 30 do 300 m2 i dzięki szybkim interwencją nie przyniosły wiele zniszczeń.

Dzień Strażaka!

Maj nazywany jest miesiącem strażaków, w całej Polsce od pierwszych jego dni odbywały się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka, w naszym powiecie świętowaliśmy go w sobotę (20.05.2017r.) i jak widać na zdjęciu, pogoda dopisała. Oprócz uroczystości kościelnych i apelu odbyła się także parada wozów bojowych ulicami Legionowa 🙂

Miejscowe Zagrożenia w ostatnim dniu miesiąca

W dniu 31.05.2017r. 3 razy dysponowano nas do zdarzeń na terenie gminy Jabłonna, pierwszy raz tuż po godzinie 10:15 dostaliśmy zgłoszenie o pochylonym drzewie stwarzającym zagrożenie w Chotomowie, po dojechaniu zastępu na miejsce nie stwierdziliśmy jednak żadnego zagrożenia i bez podejmowania interwencji wróciliśmy do koszar.
Kolejne zgłoszenie wpłynęło po godzinie 16:00, dotyczyło groźnie wyglądającej kolizji samochodów na ul. Partyzantów w Chotomowie, podróżujące osoby nie doznały jednak żadnych obrażeń. Na miejsce wezwano również patrol policji.
Następne zgłoszenie wpłynęło po godzinie 16:40, wynikało z niego, że pochylone drzewo stwarza zagrożenie w Bożej Woli, zastęp z naszej jednostki udał się na miejsce, jednak po rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że niezbędna okaże się pomoc samochodu specjalnego typu drabina, zgodnie z prośbą zadysponowano zastęp z OSP Jabłonna.

Wiele, wiele więcej…

Miesiąc minął nam bardzo szybko, może ze względu, że spędziliśmy go dosyć aktywnie 🙂 Dostaliśmy zaproszenie od przedszkola w Chotomowie, mieliśmy okazję zaprezentować siebie jak i sprzęt wśród najmłodszych co jak zawsze okazało się nie lada atrakcją. Oprócz tego dostaliśmy również zaproszenie od zaprzyjaźnionej placówki edukacyjnej, Zespołu Szkół nr. 40 w Warszawie gdzie także narobiliśmy trochę szumu swoją obecnością.

Odwiedziła nas także zagraniczna wycieczka z Włoch, która miała możliwość sprawdzenia na jakim sprzęcie pracują Polscy strażacy.

Niestety miesiąc ten to nie tylko pikniki i uśmiechy, w Maju dotarła do nas smutna wiadomość, dwóch młodych strażaków (26 i 29 lat) z JRG 1 Białystok straciło życie podczas prowadzenia rozpoznania w palącej się hali magazynowej. W całej Polsce jednostki ochrony przeciwpożarowej popadły w żałobę i oddały cześć poległym bohaterom. Więcej o tym tragicznym wydarzeniu dowiecie się klikając w link: https://remiza.com.pl/pilne-dwoch-strazakow-zginelo-podczas-dzialan-w-pozarze-w-bialymstoku/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image